Events


Select event terms to filter by
Saturday December 06, 2008
Start: 12/06/2008 11:30

Sfânta Liturghie. Dezlegare la pește.

Sunday December 07, 2008
Start: 12/07/2008 12:30

Sfânta Liturghie. Sf. Mc. Filofteia de la Curtea de Argeş; Sf. Ambrozie, Ep. Mediolanului. Dezlegare la pește.

Friday December 12, 2008
Start: 12/12/2008 12:30

Sfânta Liturghie. Dezlegare la pește.

Sunday December 14, 2008
Start: 12/14/2008 12:30

Sfânta Liturghie. Dezlegare la pește.

Sunday December 21, 2008
Start: 12/21/2008 12:30

Sfânta Liturghie. (Post)

Thursday December 25, 2008
Start: 12/25/2008 09:00

Ca și anul trecut, slujba de Crăciun se va desfăşura în sala bisericii catolice St Pius X din Mountlake Terrace, (vedeţi harta alăturată).Părintele va începe Utrenia la ora 9am urmată de Sfânta Liturghie la ora 10am. Cei care vor să se spovedească o pot face în timpul Utreniei (între orele 9 şi 10).După încheierea Sfintei Liturghii Comitetul de Doamne al bisericii vă invită apoi să rămâneţi la masa tradiţională de Crăciun cu preparate tradiționale româneşti care suntem siguri că îl va ademeni și pe Moș Crăciun spre bucuria copiilor.

Friday December 26, 2008
Start: 12/26/2008 12:30

Sfânta Liturghie. Soborul Maicii Domnului.

Saturday December 27, 2008
Start: 12/27/2008 12:30

Sfânta Liturghie. Sf. Apostol și Arhidiacon Ștefan

Sunday December 28, 2008
Start: 12/28/2008 12:30

Sfânta Liturghie.

Wednesday December 31, 2008
Start: 12/31/2008 20:00
n/a
Thursday January 01, 2009
Start: 12/31/2008 20:00
End: 01/01/2009 11:00
n/a
Sunday January 04, 2009
Start: 01/04/2009 12:30

Sfânta Liturghie