Events


Select event terms to filter by
Thursday October 27, 2011
Start: 10/27/2011 12:30

Sfanta liturghie va avea loc la Saint Spiridon Cathedral, 400 Yale Ave. N, Seattle

Sunday October 30, 2011
Start: 10/30/2011 09:30

Sfânta liturghie va avea loc la Hyatt Regency Bellevue900 Bellevue Way NE, Bellevue, Washington, USA

Saturday November 05, 2011
Start: 11/05/2011 12:30

Sfanta liturghie va avea loc la St. Spiridon Cathedral, 400 Yale Ave N., Seattle

Sunday November 06, 2011
Start: 11/06/2011 12:30

Sfânta Liturghie (Saint Spiridon Cathedral, 400 Yale Ave. N, Seattle)

Tuesday November 08, 2011
Saturday November 12, 2011
Start: 11/12/2011 18:00
End: 11/12/2011 23:30

 
Odată cu apropierea lunii noiembrie, este din nou timpul să vă invităm la Sărbătoarea Toamnei, sâmbătă 12 noiembrie între orele 6 pm - 11:30 pm în sala VFW (Veterans of Foreign Wars) din Redmond.  Evenimentul va fi sponsorizat de către membrii comunității noastre, care vă vor oferi delicioase mâncăruri tradiţionale româneşti, complementate de dulciuri, vin, sucuri și apa minerală.  Vom petrece împreună într-o atmosferă deosebită, cu muzică, dans și voie bună.  Aduceți-vă familia, rudele, prietenii și vecinii, cu toții sunteți bineveniți!
 

Sunday November 13, 2011
Start: 11/13/2011 12:30

Luni, 14 noiembrie este lăsatul secului pentru postul Crăciunului.

Sunday November 20, 2011
Start: 11/20/2011 12:30
Monday November 21, 2011
Saturday November 26, 2011
Start: 11/26/2011 12:30

Sfantul maslu va avea loc la catedrala St. Spiridon, 400 Yale Ave N. Seattle